Vježbe za sve mišićne grupe

vježbe za sve mišićne grupe

Za osobu koja sudjeluje u sportu bez profesionalne svrhe, isključivo iz zadovoljstva, zdravlje i ljepotu, bitno je da odaberete vrstu obuke koje će pružiti opterećenje na cijelo tijelo. Nedostatak vremena donosi svoje prilagodbe i vježbe za sve mišićne skupine, tako da moderni kompleksi moraju biti vrlo intenzivna i istovremeno, lako izvesti za ljude različitih fitness. Ukratko, mi tražimo univerzalni kompleks vježbi za sve grupe mišića.

komponente

Hajde da formulira svoje želje za našeg kompleksa:

  • Kompleks bi trebao olakšati gubitak težine i, prema tome, vježbe na glavne grupe mišića, u dijelu, trebalo bi da bude aerobik;
  • to bi trebalo da doprinese čvršće oblike (press, ruke, stražnjice, bedra), što znači da nam je potreban i vježbe snage za različite mišićne grupe;
  • uključujući kompleks treba razraditi trbušne mišiće, ruke, ramena, leđa, prsa, noge, zadnjica.

I što je najvažnije, sve to treba uzeti ne više od pola sata!

vježbe

Kompleks uključuje vježbe za svaku mišićnu grupu i zauzima još manje od deset minuta. Stoga, ne previše lijen, za njim svaki dan i dostigne granicu svog bezgranične snova sa nama!

  1. Zagrijavanje - skakanje u stranu, ruke pored. Stavljajući mu ruke i noge u isto vrijeme zajedno.
  2. Pritisnut uza zid, klizanje na pravi kut zavoja u koljenima. Mi smo popraviti poziciju za 30 sekundi.
  3. Mi sklekove. Obratite pažnju na pravilan položaj tijela - od glave do pete jedan ravnoj liniji, ruke direktno ispod ramena. Da bi se olakšao možete radi sklekove s koljenima. Obavljaju sklekova za 30 sekundi.
  4. Lezite na leđa, ruke iza glave, noge savijene u koljenima glavu poda, ramena, grudnog koša deo. Bradu gledajući, ruke se ne može smanjiti - 30 sekundi.
  5. Uzmite stolicu, stavi jednu nogu na stolicu, a zatim i drugi steže, lift i niže noge naizmjenično. Ruke na pojas, radi 30 sekundi.
  6. Se protiv njegove ruke na stolicu, noge proširena naprijed, pola savijen, pritisnite natrag na stolicu - 30 sekundi.
  7. Vršimo bar - tijelo drži na podlakticama i nogama noge. Mi smo popraviti poziciju za 30 sekundi.
  8. Radi na licu mjesta, podignite koljena kao visok kao moguće. Dalji rad i ruke.
  9. Iskorak naprijed. Koljena ispred nogu ne prelazi čarapa. Prednja noga je savijena pod pravim uglom. Obavljati naizmjenično na obje noge.
  10. Bočni remen - težina počiva na desno (nakon promjene, na lijevo) i boku podlaktice istoimene stopala. Mi smo popraviti poziciju za 30 sekundi. Ponovite na drugoj strani.

Video: Set vježbi - Kako izgraditi mišića kod kuće

Video: Osnovni vježbe za sve mišićne grupe. Momci!

Video: 4 vježbe za sve mišićne grupe. Kratka vježba za cijelo tijelo

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Callanetics - je najefikasniji set vježbiCallanetics - je najefikasniji set vježbi
Zagrijavanje prije vježbanjaZagrijavanje prije vježbanja
Callanetics - IstezanjeCallanetics - Istezanje
Vježbe s ekspanderimaVježbe s ekspanderima
Kako poboljšati efikasnost fitness treningKako poboljšati efikasnost fitness trening
Kako raditi vježbe?Kako raditi vježbe?
Vrste vežbanjaVrste vežbanja
Kreten vježbeKreten vježbe
Vježbe za jačanje lumbalnogVježbe za jačanje lumbalnog
Callanetics kućiCallanetics kući
» » » Vježbe za sve mišićne grupe