Pravilnom ishranom meni za mršavljenje

pravilnom ishranom meni za mršavljenje

Slimming depozit - nema gladi. Upravo tako. Tijelo nam ne daje mnogo vremena da ogladni, a ipak pokloniti na činjenicu da je dijeta - je zlo. Nakon toga je vrijeme da počnete jesti, odnosno tov, pa čak i više tešku problema pretežak.

Izgubiti na težini može se jesti normalno svaki dan, bez različitih ekstrema, uz koje su dijete, odnosno ono što većina ljudi mislili ovaj pojam. Mršavljenje potrebno je samo da odaberete pravo meni, svakodnevno ishrana zasnovana na ravnotežu korisnih proizvoda.

Prvo pravilo sastavljanja menija za mršavljenje i svakodnevno hrane - za izgubiti težinu, morate trošiti manje nego što troši tijelo.

Drugo pravilo zdrave ishrane meni za gubitak težine - ne gledaj kalorije i nutritivne vrijednosti. To jest, ne ono što ima više od kalorija - što je "sportski" baru ili u dijelovima ribe, a koliko ima korisnih proteina, ugljikohidrata i masti. To se posmatra ovo pravilo, možete riješi na udaru gubljenje težine, osjećaj gladi.

proteini

Izrada uravnotežen jelovnik dijeta za mršavljenje, mi ćemo početi sa proteinima. Prvo, svaki glavni obrok treba da sadrži neke proteine, ali ako ste aktivni u sportu, pa čak i grickalice trebaju biti proteina.

Dobra proteina:

  • nemasno meso;
  • piletina, puretina;
  • zec;
  • jaja;
  • mliječnih proizvoda sa niskim sadržajem masti;
  • sirevi sa sadržajem masti od 25%.

A porcija proteina na tanjiru (mesa ili ribe) moraju biti srazmjerna dlanu "bez prstiju".

ugljikohidrata

Većina žena jednostavno ne može izgubiti na težini, jer oni ne znaju kako odabrati pravu ugljenih hidrata. Je "spor" ugljikohidrati, zasićene s nama za dugo vremena, a ne povećava razinu šećera u krvi i podsticanje nastavak obrok. ugljikohidrata Treba da prisutan u našem meniju za doručak i ručak, tako da noć nismo osjećati gladni životinja.

Dobra ugljenih hidrata:

  • heljda, zob, a ne polirane riže, prosa;
  • proizvodi od pšeničnog brašna;
  • integralnog kruha, raženog brašna;
  • raži i heljde kruh bez kvasca i šećera;
  • pita;
  • pečeni krumpir.

masti

Uz masti u našoj ishrani sve nikad nije bilo lakše - stopu od 2 kašike bilo koji (po mogućnosti dobar!) ili biljno ulje 30 g jaja.

Dobrih masti:

  • maslinovo ulje, laneno ulje;
  • pšenične klice ulje, sjemenki grožđa;
  • bademi, indijski orah, lješnjaci, orasi, lješnjaci.

celuloza

Dijetalnih vlakana, ili vlakna - je ono što čini naš crevima funkciju. To možete učiniti eksperiment i odustati masti za nekoliko dana - zatvor, ste dobili.

Stoga, u dijetalnim vlaknima ne štede. Na dan trebate jesti 400 grama povrća i 300 grama voća. Sweet "lošeg" voće (banane, smokve, grožđe) kažu da treba jesti "pojedinačno", a ne po težini, pa sve do 14-00.

odbiti

Da, prije toga, takođe, došlo, jer ovo poglavlje - najneprijatnije u našim očima.

Ako želite izgubiti na težini bez dijete, samo ugodno, ali zdrave prehrane, morate zaboraviti o postojanju sledeće proizvode:

  • poluproizvodi, dimljeni;
  • pite, pasties, belyashi;
  • slast dugoročno skladištenje, kao i pečeni proizvodi s masnim kremama;
  • orasi, čips, kokice;
  • praktične hrane - ne samo fast food, ali topiv pire krompir, rezanci i juhe od briketa.

rezime

Tako, približna gubitak težine izbornik hrane treba da se pojavi na sljedeći način:

ishrana za izbornika mršavljenje
  • Doručak - Heljda kaša, kava s mlijekom, 1 voće;
  • predgriz - 2 voće, jogurt 1 šolja;
  • večera - pečeni krumpir, riba, povrća salata s 1 žlica biljno ulje;
  • snack - ribani šargarepe sa maslinama;
  • večera - pileća prsa, brokule, 1 žlica. Đus.

Naravno, ovaj meni nije baš ugodan oku. Ali možete poboljšati situaciju - jednom tjedno, dozvolite sebi ima nešto što stvarno volim to, naravno, nije u našem meniju.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Mršavljenje sa Elenom MalyshevaMršavljenje sa Elenom Malysheva
Svjetlo dijeta za mršavljenjeSvjetlo dijeta za mršavljenje
Proteinska dijeta za mršavljenjeProteinska dijeta za mršavljenje
Mogu li jesti japanske jabuke sa gubitkom težine?Mogu li jesti japanske jabuke sa gubitkom težine?
Kefir sa krastavcem dijetaKefir sa krastavcem dijeta
Napajanje sistema za mršavljenjeNapajanje sistema za mršavljenje
Broj kalorija za mršavljenjeBroj kalorija za mršavljenje
Ishrana za mršavljenje tokom treningaIshrana za mršavljenje tokom treninga
Snage za spaljivanje mastiSnage za spaljivanje masti
Mršavljenje po Ksenia BorodinaMršavljenje po Ksenia Borodina
» » » Pravilnom ishranom meni za mršavljenje