Ono što je za večeru sa pravilnu ishranu?

tu za večeru s pravilnu ishranu

Pravilna ishrana treba da bude frakcija, važno je održavati metabolizam i za borbu protiv gladi. Dnevni meni mora uključivati ​​večeru, što je najlakši obrok. Važno je da shvatite da postoji večeru s pravom dijetom izgubiti višak kilograma i održavati rezultati već postignuti. Treba napomenuti da je dugo pauze u hrani dovodi do toga da se metabolizam usporava, postoje problemi sa probavnog sistema i kao rezultat toga slabi proces mršavljenje, i može zaustaviti u potpunosti.

Šta jesti za večeru sa pravilnu ishranu?

večernji obrok, meni bi trebalo biti lako, samo da zadovolji glad, a ne da se preopteretiti želudac. Kada podijeliti obroke kalorija izbornik ne bi trebalo biti više od 20-30% dnevnog vrijednosti.

Savršeno večera uz pravilnu ishranu treba da sadrži:

  1. mliječne proizvode. A meni se može sastojati od sira, jogurt, jogurt, itd Sadržanih u takvim proizvodima će doprinijeti mršavljenje kalcijuma, a protein je važan za ćelije i tkiva.
  2. povrće. Oni sadrže mnogo vlakana, što je važno za probavni sistem, kao i razne vitamine, minerale i druge tvari. Oni se mogu jesti svježe, i kuhani.
  3. Ribe i morskih plodova. Sastoji se od masnih kiselina, proteina i kalcija - supstanca koristan za gubitak i zdravlje težine.
  4. perad. Sastav ovo meso sadrži minimalnu količinu masti, ali sadrži koristan proteina. Cooking meso može se pari, kuvana, pečena ili paprikaš, na primjer sa povrćem.
  5. jaja. Dozvoljeno da jede proteina bez žumance, na primjer, jaja može biti kuhano ili ih pripremiti za omlet.

Iz ovog široku paletu proizvoda može se kuvana mnogo različitih jela koje su pogodne za večeru s pravom dijeta za mršavljenje.

Pod zabranom su jednostavni ugljikohidrati, to je, na primjer, slatkiši, krompira, slatkog voća, itd Izbjegavajte jela koja će biti dugo vremena da se vari i provociraju distenzija abdomena.

šta jesti za večeru sa pravilnu ishranu

Mogućnosti za večeru sa pravilnu ishranu:

  • salata od zelenog povrća i morskih plodova pečeni sa sirom;
  • ribe i grčka salata punjene s povrćem;
  • kajgana sa paradajzom i kriškom kuvanog fileta;
  • Steam piletina pljeskavice i pari povrće;
  • riža i pečena riba;
  • Pirjano pileća jetra, pšenica kruh i kakao;
  • puretina file sa sos od jabuka, salata od povrća i čaja;
  • teleći gulaš sa šampinjonima i salata od zelenog povrća.

Video: My Power. Meni za 1 dan.

Video: primjer kako pravilnu ishranu POHUDET..pri

Video: ono što je za večeru

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Pravilno večeraPravilno večera
A pravilna ishrana za nedelju danaA pravilna ishrana za nedelju dana
Koji je bolji način je tu za večeru za mršavljenje?Koji je bolji način je tu za večeru za mršavljenje?
Laganu večeru dijeta - receptiLaganu večeru dijeta - recepti
Zdravo mršavljenjeZdravo mršavljenje
Niskokalorična večeraNiskokalorična večera
Montignac dijeta - jelovnik za tjedanMontignac dijeta - jelovnik za tjedan
Meni od nutricionista Svetlana FUSMeni od nutricionista Svetlana FUS
Ono što je split obroka?Ono što je split obroka?
Meni dijeta za mjesec danaMeni dijeta za mjesec dana
» » » Ono što je za večeru sa pravilnu ishranu?