A pravilna ishrana za nedelju dana

pravilne ishrane za nedelju dana

Pravilna ishrana - ne samo da je dobro za zdravlje, ali je važno za mršavljenje. Mnogi smatraju da je potreba da se u velikoj mjeri na dijeti, a tu je i nešto neukusno, ali nije. Razmotrimo primjer pravila i pravilne ishrane za sedmicu, što će omogućiti svakoj osobi da pokušaju da promenite ishranu uživati ​​u blagodatima. U cilju da se zaboravi ono što težine, stručnjaci preporučuju u potpunosti pravilnoj ishrani.

Osnove pravilne ishrane za nedelju dana

Nutricionisti i naučnici odavno donio principe ishrane, koji omogućava različite ljude da postignu dobre rezultate, bez obzira na individualni rad tijela.

Principi pravilne ishrane izgubiti na težini, za proizvodnju meni za tjedan:

  1. Na meniju treba da sadrži različite proizvode, tako da je tijelo dobili sve potrebne materijale za pravi posao. To je razlog zašto posta apsolutno kontraindicirana.
  2. Šećer je glavni neprijatelj figure, tako da je potrebno da odustanem. To se odnosi na razne deserte, slatka pića, itd Možete naći mnogo ne-nutritivne i zdrave deserte koji se pripremaju sa dostupnim proizvodima.
  3. Soli također je neprijatelj komada, pa ga treba konzumirati u malim količinama. Generalno sol dovodi do zadržavanja tekućine, edem koji se manifestira u tijelu.
  4. Uzorak izbornika ishrana ishrana treba da sadrži pet obroka, koji će podržati metabolizam i ne osjećaju glad.
  5. Doručak - najvažniji obrok, tako da ne može propustiti. Za jutro je idealno složenih ugljenih hidrata, kao što su žitarice i kruh. Za drugi doručak, odabrati mliječnih proizvoda.
  6. Ručak treba kombinirati proteine, povrće i složen ugljikohidrata, ali večera je najbolje jesti proteina.
  7. Također je važno da se kuhati hranu kako treba, tako da nije izgubio sve hranjive tvari. Najbolje od svega proizvoda bake, kuhati, i kuvajte par.
  8. Nemojte zaboraviti da održava ravnotežu vode u organizmu, što je važno za uspješno mršavljenje. Dnevno treba piti najmanje 1,5 litara, pri čemu ova knjiga je u pitanju, samo čista voda bez gasa.

Koristeći primjer pravilne ishrane za mršavljenje za sedmicu, preporučuje sastavljanje meni unapred da neće preskakati obroke, i pripremiti potrebne proizvode u unaprijed. Dobar rezultat može se dobiti s obzirom na vezu pravilne ishrane i vježbanja.

Približna ishrani meni za tjedan

Nutricionisti savjetuju da odaberu za sebe vlastite meni, fokusirajući se na postojeća pravila i primjeri obroke. Zbog rizika od pauze, koristeći nevoljeno hrane, svedena na minimum.

Opcija №1:

  • Doručak: kaša, kuhana u vodi, pečene jabuke sa medom i cimetom, pa čak i čaj ili kava bez šećera;
  • predgriz: 250 ml jogurt bez aditiva i 200 g ananasa;
  • Ručak: jedan dio juha, pašticada kriška raženog kruha i čaj;
  • užina: nekoliko kaše kolačiće i čaj;
  • Večera: jedan dio nemasnog kravljeg sira i naranče.

Opcija №2:

  • Doručak: kajgana, napravljena sa dva jaja sa paradajzom i paprikom, pa čak i čaj;
  • užina: 1 žlica. jogurt i 50 g suhe marelice i kikiriki;
  • primjer pravilne ishrane za mršavljenje za sedmicu
  • Ručak: pileća čorba bez biljaka i začina sa 100g filea, i još par riba kolača i 150 g kupusa salata;
  • užina: nekoliko kaše kolačiće i čaj;
  • Večera: Grčki 150 g zelene salate, 100 g mesa kuhani na roštilj i čaj sa medom.

Opcija №3:

  • Doručak: jedan dio sira složenac i kave;
  • predgriz: jogurt dopunjen sušeno voće;
  • Ručak: kuhano karfiol i biftek;
  • užina: 1 žlica. sok od paradajza i kruh i sir;
  • Večera: pirjano ribe sa smeđim rižom i salatu od zelenog povrća.

Video: sedmični plan FOODBOOK, kupovina proizvoda, jednostavne recepte Olga Drozdova

Video: pravilna ishrana | Hrana za nedelju dana |

Video: Kako sam smršao ??? -5 kg ​​za nedelju dana !!! Pravilnu ishranu !!! Pogledajte sve djevojke: 3

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Pravilna ishrana - meni za tjedan DevojkaPravilna ishrana - meni za tjedan Devojka
Mršavljenje pravilaMršavljenje pravila
Principi pravilne ishranePrincipi pravilne ishrane
Ishrana sistemIshrana sistem
Kako smršati za sedam dana bez dijete?Kako smršati za sedam dana bez dijete?
Pravilna prehrana za sportašePravilna prehrana za sportaše
Kako da se presele u pravilna ishrana?Kako da se presele u pravilna ishrana?
Healthy Eating za mršavljenje - IzbornikHealthy Eating za mršavljenje - Izbornik
Pravilna ishrana za mršavljenjePravilna ishrana za mršavljenje
Sportski dijeta za mršavljenjeSportski dijeta za mršavljenje
» » » A pravilna ishrana za nedelju dana