Režim ishrane za sedmicu recepata

režim ishrane za sedmicu recepata

Kako bi se ostaviti viška kilograma trajno, treba pažljivo pratiti količinu kalorija konzumira sa hranom. Da se ne bi gubili vrijeme računajući energetska vrijednost svakog jela, možete jednostavno koristiti gotove recepte ishrane meni za tjedan. U takav plan obroka, u pravilu, već uzima u obzir kalorična vrijednost jela, a ljudi će uvijek znati koliko proteina, masti i ugljikohidrata je koristio.

Pravilna ishrana hrana - koja uključuje meni za sedam dana?

Prvo da precizira da nutricionisti i doktori ne preporučujem kupiti "čudo" kofere i koktela. Oni često ne sadrže potrebne za normalno funkcioniranje vitamina tijela i tvari. Bilo bi bolje koristiti receptima i pripremati jela na svoju ruku. Tako da ćete biti sigurni njihovu svježinu i sigurnost.

Također je preporučeno u plan obroka je potrebno uključiti juhe. To je hranjiv, koristan i ne baš hranjivo jelo, ako kuvate nego masno meso i povrće ili riblje čorbe, koji također ima odličan ukus.

ishrane meni za tjedan moraju biti kalorija izračunati. Ako su ljudi aktivno bave sportom, a onda mu treba da konzumira određenu količinu proteina, tako da je bolje da izaberete plan sa većom vrijednosti energije i proteina obroka. Ako unos kalorija se ne računa, to je bolje tražiti druge opcije.

Primjeri ishrane meni za tjedan

plan obroka za taj dan je kako slijedi:

  1. Doručak - proteina omlet ili zobene pahuljice na vodi s medom i orasima, ili povrća fritule s kuhanim jajima.
  2. Ručak - nemasni jogurt ili komad voća.
  3. Ručak - supa od povrća, bijelog mesa ili ribe file sa barenim povrćem ili ukusan sutlijaš.
  4. Snack - salata ili voće, ili jogurt ili čašu jogurta sa kašičicom meda.
  5. Večera - file od lean riba s grahom, ili bijelo meso, na pari sa salatom od povrća ili salsa.

Kao što možete vidjeti, u svaki obrok naslikao nekoliko jela. Tokom sedmice, možete naizmenično razna jela i time jesti ukusan i raznolik. Prema tome, i sastavio jelovnik dijeta za sedam dana. obrok plan može napraviti svoje, samo treba da pokupi receptima.

Dijetalna hrana - opcije menija za sedmicu recepata

Mi smo već dali okvirni pregled upotrebe hrane za taj dan.

Režim ishrane za nedelju dana za mršavljenje, možete napraviti svoj vlastiti uzimanjem uzorka s obzirom na primjeru članka. Pripremati jela iz jedu plana lako. Mesa i ribe mora biti učinjeno za par, a ne dodati u salate oblačenje, ili koristiti za kuhanje umak od limuna i maslinovim uljem. To štedi na kalorija.

Supa od povrća za dijetetskih izbornika

sastojci:

  • papar, svježi paradajz, celer, kupus - 100 g za svaku komponentu;
  • Šargarepe - 1 kom;
  • -1 luk komada;
  • bilje - na okus.

priprema

Povrće očistiti, oprati i iseći da na uobičajen način u tiganj sipati 3 litre vode i dovesti ga na čir. Vode dodajte povrće u nizu - prvi put paprike i celer, nakon 3-5 minuta se dodaje kupus, mrkva, luk i paradajz. Povrće se kuva dok ne omekša i dodajte soli i začina. Zeleni sitno sjeckani i staviti u činiju.

Supa ne može dodati krompir, ali može uključiti i druge ne-skroba povrća. Ovaj blagi porast kalorija, ali se može dramatično promijeniti svoj ukus.

režim ishrane za sedmicu pohudeniya1režim ishrane za sedmicu pohudeniya2režim ishrane za sedmicu pohudeniya3
režim ishrane za sedmicu pohudeniya4režim ishrane za sedmicu pohudeniya5režim ishrane za sedmicu pohudeniya6
režim ishrane za sedmicu pohudeniya7režim ishrane za sedmicu pohudeniya8režim ishrane za sedmicu pohudeniya9

Video: Menu za sedmicu za mršavljenje

Video: Tatiana Rybakova - recepti, menije za sedmicu

Video: Menu za nedelju dana. Korak po korak Primjer - 1

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Proteinska dijeta za mršavljenjeProteinska dijeta za mršavljenje
Pravilna ishrana - meni za tjedan DevojkaPravilna ishrana - meni za tjedan Devojka
Kalorijska povrćeKalorijska povrće
Ono što je split obroka?Ono što je split obroka?
Healthy Eating za mršavljenje - IzbornikHealthy Eating za mršavljenje - Izbornik
Dijeta - zaseban obroka za 10 danaDijeta - zaseban obroka za 10 dana
Koliko kalorija u heljde kašu?Koliko kalorija u heljde kašu?
Kiseli kupus - koristi i šteteKiseli kupus - koristi i štete
Koliko kalorija u pileći kotleti?Koliko kalorija u pileći kotleti?
Hrane HigijenaHrane Higijena
» » » Režim ishrane za sedmicu recepata