Kako smanjiti apetit?

kako smanjiti apetit

Glavna prepreka na putu do gubitka težine - glad. Ako nismo iskusili, sigurno bi prestao da jede sve, a sve ankete, ne bi izgubili težinu. Međutim, glad - signal tijela, koja kaže da je potrebno napuniti zalihe. Ništa loše u tome, to je samo ponekad smo se da ovaj fiziološki odgovor na mentalne bolesti - doživite osjećaj gladi, čak i ako bi se moralo hraniti. Sve ove povrede se odvijaju u našoj psihi bolestan i perverzno dijetu koja umjesto da zadovolji glad, samo raspaljuje je novom moći.

Kao rezultat prejedanje stomaku se proteže i zahtijeva sve više i više hrane. To je začarani krug. Zbog toga, mi ćemo vam reći kako smanjiti stomak i apetit u jednom naletu.

vitamini

Prije nego što se žale i boriti se apetit, pobrinite se da je "gladan glad" nije znak nedostatka bilo koje supstance. Organizam može se gladi izraziti potrebu za vitaminima, mineralima, u istom banalno jod. Stoga, naš prvi savjet o tome kako smanjiti apetit - to obogaćuje svoju ishranu sa vitaminsko-mineralni kompleks. Piće nekoliko dana multivitamine može biti borba protiv gladi već će biti nevažno.

proizvodi

Uz proizvode, izazivanje naša žudnja za drugi dio, jesti hranu smanjuju apetit.

Prije svega, to je proizvode "iz vrta". Oni se sastoje uglavnom od vlakana, koji bubri u crevima i stvara osjećaj sitosti. Osim toga, kao dio voća i povrća obično nalaze jod, koji normalizuje metabolizam i štitnjače. Voće, štaviše, stimuliraju proizvodnju serotonina, a mi srećni bez sladostey.Itak proizvoda №1 u borbi sa apetit - to voće i povrća.

Kao grickalice da suzbije apetit odabrati matice, a ne slani.

Još jedan odličan način da se smanji apetit i žudnju za slatkišima - tamne čokolade. Za razliku od mlijeka i bijela crna čokolada nas ispunjava sa jednim ili dva ćelije, kao i jak ukus čokolade (preporučujemo čokolada s kakao sadržajem ne manje od 70%), vjeruj mi, više ne mislim na slatko.

Bilja i čajeva

težina problem gubitka, iako stekao danas pandemiju, ali naši preci nisu bili toliko različiti od nas, a imali su problema sa divergentnim apetit. Stoga, kako bi se smanjio apetit narodne pravni lijekovi mogu pomoći dokazano biljnih čajeva i čajeva:

  • lucerke;
  • Čičak;
  • maslačak;
  • koprive;
  • komorača;
  • lana;
  • glog.

Svih ovih biljaka da odaberete one koje da probate i kuvajte čaj svaki dan.

Tu je i recept za najukusnije bujon koji će se svidjeti ne samo pristalice tradicionalne medicine. Ovo je - crimson čorba. Da bi se uzeti riječ i maline kup ispuštanje sa dve šolje tople vode. Dajemo ga ispustili 5 sati i popijte čašu pre obroka.

Trikove

Činjenica da vam je potrebno da se polako jesti, žvakanje temeljito, svako dijete zna. Ali ne i svi mi znamo kako da zadrži, a ne da proždiru vaše omiljeno jelo u roku od nekoliko sekundi.Koje je boje pribor smanjuje apetit Ukrotiti našu žuri da pomogne pokretanje žličicu, ili "nije tvoja" ruku. To jest, ako ste u pravu ruku, uzeti opremu u lijevoj ruci, ako ljevoruke - u pravu. Da smanjite ploča - od trpezarije idite na desert.

Također na našem apetit utječe na boju. Stoga, ne pitam se pitam koju boju posuđa smanjuje apetit. Odaberite željenu boju "nije jestiva" i uklanjanje svih vrsta proizvoda boja, mi smo i dalje ljubičaste. Pokušajte promijeniti stolnjak, tanjiri, zavjese u kuhinji.

Pa, ako ste najviše očajni borac sa apetit, čak možete prefarbati zidove.

Video: Kako smanjiti apetit, savjeti za efikasno mršavljenje

Video: Kako smanjiti apetit Dio 3

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Kako smanjiti apetit?Kako smanjiti apetit?
Celuloza dijetaCeluloza dijeta
7 Načina da vara glad7 Načina da vara glad
Kako da biste dobili osloboditi osjećaja gladi?Kako da biste dobili osloboditi osjećaja gladi?
Kako jesti manje za izgubiti težinu?Kako jesti manje za izgubiti težinu?
Hormona leptina, povišen - šta to znači?Hormona leptina, povišen - šta to znači?
Kako da suzbije apetit?Kako da suzbije apetit?
Kako suzbiti glad?Kako suzbiti glad?
Osjećaj gladi nakon jela: UzrociOsjećaj gladi nakon jela: Uzroci
Kako smanjiti apetit?Kako smanjiti apetit?
» » » Kako smanjiti apetit?