Vegetarijanski meni

vegetarijanska jela

Nećemo govoriti o tome da li ili ne da se prebaci na vegetarijanstvo ispravno ili ne. Svi dolaze na ovo pitanje sa svojim ideološkim tačke gledišta, mišljenja o zdravoj hrani, način života, sklad sa okolinom. Ostavimo sve to i misle o tome da li može biti vegetarijanski meni ukusnih i raznolika.

Razno vegetarijanstva

Počnimo s činjenicom da je vegetarijanski meni dijeta može se razlikovati ovisno o vašem izboru napravleniya.Tak, potpuno odbacivanje svih proizvoda od mesa porijekla (uključujući i mlijeko, med, jaja) i rad proizvoda živih bića zove veganstvo.

Dostupnost izbornika mliječnih proizvoda, jaja, med, u kombinaciji sa odbacivanjem mesa - ovo-lakto-vegetarijanska ishrana.

I ako odeš samo mliječne proizvode i hranu od povrća - lakto-vegetarijanstvo.

Osim toga, tu su sirovi foodists - jesti vegetarijansku hranu ne tretira termički. Kao i vegetarijanci koji jedu ribu, pa čak i piletinu.

Kako napraviti uravnotežen jelovnik?

Glavni problem vegetarijanaca - nedostatak vitalnih amino kiseline. Na primjer, meso sadrži njihov komplet, i sve ostalo, od mesa proteina lakše vari proizvoda. Iz ovoga zaključujemo: uravnotežen vegetarijanski meni treba da se sastoji uglavnom od biljnih proteina hrane.

Ali to nije dovoljno. Važno je naučiti kako da dobijete kompletan set esencijalnih aminokiselina od jedan obrok, jer nedostatak lizina će dovesti do toga da sve svoje napore da "rudarski" valin i leucin će biti uzalud. Amino kiseline se "rade" samo u cijelosti.

Stoga, vegetarijanski meni ishrana treba da bude vrlo pažljivo i raznolik. Fokusirajte se na integralne žitarice, žitarice, orašasti plodovi, sjemenke, grah i soja. Soja - najbolja zamjena za proizvode od mesa. Tražim lice, možemo reći da smo svi jesti soju, ne znajući to. Uostalom, danas sve kupio polu-gotovih proizvoda, kobasice, umaci sadrže ga.

Od soja je moguće eksperimentirati i kuhati svoj omiljeni meso analoga. Ono što smo sada, a vi ćete pokazati u receptima vegetarijanski meni.

Svježi sir keksa

sastojci:

  • pasulj (tofu) - 200 g;
  • čvrste biljno ulje - 150 g;
  • raženog brašna - 2 šalice;
  • soda, ocat otplaćen - TSP;
  • vanilin šećer - 1 žličica;.
  • šećer za otprašivanje.

priprema

Ulje kotlet, pomiješati s brašnom, dodajte sir, sok, vanilin šećer. Mijesiti tijesto postepeno dodajući brašno po potrebi. Uvaljati cm debljine, izrezati i roll u šećer. Podijeli na pan sa pergament papir i pecite 20 minuta.

hladan sos

sastojci:

  • tofu - 4 žlice;
  • majoneza - 1 žlica;
  • soja sir - 1 žlica;
  • kuhani, ribani repa - 1 žlica;
  • češnjak u prahu ili lomiti svježi luk - 1 žličica

priprema

Pomešajte sve sastojke, ukrasiti zelenilom i služiti kao umak za jela ili kruh.

Olivier tofu

sastojci:
  • tofu - 500 g;
  • grašak - 1 banka;
  • Majoneza - 400 g;
  • zelje - 1 gomila.

priprema

Tofu izrezati na kockice, dodati grašak, sitno sjeckani bilje i sezona sa majonezom. Vegetarijanci vjeruju da u ovom receptu uz dodatak uobičajenih sastojaka u Olivier (krompir, luk) pokvariti ukus.

desert Tofu

sastojci:

  • tofu - 500 g;
  • sok od limuna - 1 žlica;
  • vode - 1/3 cup;
  • vegetarijanski recepti izbornika
  • Med - 2 kašike;
  • Banane - 2 kom;
  • vanilije - 1 prstohvat.

priprema

Banane izrezati na prstenje, miješati tofu s vodom i sokom od limuna. Stavite sve u blenderu, dodajte vanilije i umutiti dok glatka.

To je sada super proteina imamo. Usput, vegetarijanski meni može biti od pomoći za mršavljenje. A mnoge žene biraju vegetarijanstvo pod tušem je uz nadu da poboljšaju svoj izgled.

Video: vegetarijanska MRE Meni 11: povrća lazanje - degustacija jela, Ready-to-Eat

Video: vegetarijanska Cafe Sankt Peterburgu | vegetarijanski meni

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Kako se tijelo vegetarijansku ishranuKako se tijelo vegetarijansku ishranu
Vegetarijanski meni za tjedanVegetarijanski meni za tjedan
Svjetski dan vegetarijanskaSvjetski dan vegetarijanska
Kako započeti vegetarijanstva?Kako započeti vegetarijanstva?
Vegetarijansku ishranuVegetarijansku ishranu
Da vegetarijanci jedu?Da vegetarijanci jedu?
Vegetarijanstvo i trudnoćaVegetarijanstvo i trudnoća
Meni rawfoodistMeni rawfoodist
Vegetarijanska prehranaVegetarijanska prehrana
Ono što je razlikuje od vegan vegetarijanac?Ono što je razlikuje od vegan vegetarijanac?
» » » Vegetarijanski meni