Meni rawfoodist

meni rawfoodist

U foodists ishrana sirovom uključuje svježeg sirovog namirnica koje se uzgajaju u ekološki uslovima, bez dodatka kemijskih stimulansa rasta i nisu zamrznuti ili kuhano.

Glavno jelo u sirovom foodists je svježeg zelenila, odnosno zelena salata, peršun, kopar, vrhovi neke usjeve. Završiti popis samoniklog bilja - kopriva, maslačak, djetelina i mnogi drugi. Zelena je jako bitan proteina, tako da ove namirnice pružaju tijelo sa esencijalne aminokiseline i energije. Bilje su bogate vitaminima i mineralima, koje brinu o imuniteta i normalizira funkciju svih organa i sistema.

Izbornika sirovi foodists uvijek uključen svježe voće i lisnato povrće, korijen usjeva ali se preporučuje da koriste dosta. Najbitnije voća su jabuke, jer su bogata gvožđem, što je neophodno da se crvena krvna zrnca, i agruma, jer sadrže pored vitamina, sredstva za borbu protiv raka i antioksidansima.

Glavne hrane u ljeto dijeta - bobice. Mogu jesti velike količine vrt bobica - trešnje, ribizle, jagode, maline i divlje - brusnica, brusnica, jagode i drugi.

Sušeno voće, razne sjemenke i orašasti plodovi su prihvatljivi za sto sirove foodists.

Raw foodists mora jesti dovoljnu količinu meda, biljna ulja (naročito maslinovo i laneno) .Za pravilan rad probavnog trakta, potreban vam je puno vode - ako je prešao na meni sirovu hranu, popiti najmanje 3 litre vode dnevno.

Raw foodists meni za dan

  1. Raw foodists doručak uključuje svježe salate, obučen, na primjer, maslinovo ulje. Možete piti svježi sok iz naranče.
  2. Za ručak jela za sirove foodists može varirati proklijala zrna i svježe domaće mlijeko u malim količinama, napraviti voćnu salatu uz dodatak suve šljive i orasima. Ako živite u blizini mora, moguće je koristiti svježi plodovi mora.
  3. Na ručak preporučujemo puno bobica ili jabuke, u zavisnosti od sezone.
  4. Za večeru, jesti nekoliko korisnih voća s medom, ne možete pržena sjemenke suncokreta ili lubenice.

Video: Raw foodists meni za dan: Doručak | ručak | večera | indikativno je dijeta

Video: Što je za doručak, ručak i večeru? Raw foodists meni za taj dan. Personal Diary | Ti i sporta

Video: Dječji recepti | meni za dijete rawfoodist | raw | vegan | recept iz Taste&boja

Video: Sirova hrana ishrana. 7 Moments tranzicije koji plasi Beginners sirovi foodists

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Ishrana tokom dojenjaIshrana tokom dojenja
Sirovom hranom dijeta - štetuSirovom hranom dijeta - štetu
Dijeta 10/10/80Dijeta 10/10/80
Bela dijetaBela dijeta
Sirovom hranom dijeta - koristi i šteteSirovom hranom dijeta - koristi i štete
Sirovom hranom dijeta - receptiSirovom hranom dijeta - recepti
Sirovom hranom dijeta - prije i poslijeSirovom hranom dijeta - prije i poslije
Sirovom hranom dijeta - tajna dugovječnosti, ili pada u ekstreme?Sirovom hranom dijeta - tajna dugovječnosti, ili pada u ekstreme?
Kako započeti sirovom hranom dijeta?Kako započeti sirovom hranom dijeta?
Dijeta - zaseban obroka za 10 danaDijeta - zaseban obroka za 10 dana