Vježbe na lopti

vježbe na lopti

Veliki ili gimnastika loptu fitball - izum švicarskih doktora, koji su je koristili za rehabilitaciju pacijenata. Danas koristimo vježbe na lopti, uglavnom za mršavljenje.

Redovne vježbe na lopti će biti pozitivno za novinare, bedra, stražnjice, nogu, ruku i leđa. To je - cijelo tijelo. Osim toga, vježba na gumenu loptu koristi u treninzima za trudnice razviti mišića karlice, i LFK za osobe sa bolesti mišićno-koštanog sistema.

vježbe

Mi kredita klasični set vježbi na lopti za mršavljenje u trbušnoj oblasti.

  1. Vodimo naglasak na podlaktice, držati loptu između nogu, ispraviti koljena i ispravite noge kao izdišete. Obavljaju 8-16 puta.
  2. Zatim, držati loptu baldahin ravno noge i obavljaju uvijanje na desno - lijevo. Čini 8-16 puta.
  3. Sljedeće vježbe s velikom loptom - superset: do upr.1 upr.2 i ponovo po 8 - 16 puta.
  4. Mi izostaviti loptu na podu, legne i stavi na noge. Ugao na koljena 90, ruke iza glave, da oko 24 ponavljanja.
  5. Dodavanje twist na desno - lijevo. Izdahnite na vrhu.
  6. Alternativna podizanje organizam od uvrtanja.
  7. Povlačenjem noge, noge na loptu, podignite karlicu i stoji 8 tačaka. Spusti se na udisaju, izdahnite, podignite karlicu, a zatim podignite desnu nogu - popraviti položaj na 8 tačaka. Izostavite karlice i nogom, udahni, izdahni, prema gore i ponovite na lijevoj nozi.
  8. Držite loptu između nogu, ruke uz tijelo, da UPS sa pravim noge. Kućište čvrsto pritisne na pod, izvršiti 16 puta.
  9. Sophisticate - loptu od stopala u ruke, i obrnuto. Mi radimo 16 puta.
  10. Noge držati ravno, lopta između nogu, ruku na stranu, okrećući - izostavite noge sa loptom na levoj strani, vratiti u centar i na desnoj strani.
  11. Podignite noge sa loptom vertikalno, što okrećući s jedne na drugu stranu.
  12. Ležali smo dole na svojoj strani, lopta je stegnut između stajališta, fokusirajte se na lijevo podlaktice. Podignite noge ravno gore. Zatim povući ravno nogu naprijed i nazad. Držite noge suspendovan za 8 račune.
  13. Promjene smjera. Ponovite upr.12. Svaka vježba učiniti 8-16 puta.
  14. Mi promijeniti strane, uzeti naglasak na desno koljeno, počiva bočno na loptu. Podignite lijevu nogu up - 8-16 puta, a zatim popraviti i da pulsirajuća uzdiže samo gore. Dobijemo nogu naprijed - nazad. Ponavljamo još jednom - podizanje, pulsiranje puta. Ravno ispred nogu rezerve i podignite proljeće i kasni po težini.
  15. Promijeniti strane i ponovite na desnoj nozi.

Video: Vježbe za mišiće leđa kod kuće | fitball | dio 1

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Vježba Lopta za fitnessVježba Lopta za fitness
Vježbe za trudnice na fitballVježbe za trudnice na fitball
Vježbe s osteoartritisom koljenaVježbe s osteoartritisom koljena
Fitness loptaFitness lopta
Vježbe na loptiVježbe na lopti
Vježbe za leđa na loptiVježbe za leđa na lopti
Vježba na lopti za bebeVježba na lopti za bebe
Fitness lopta - vježbe za mršavljenjeFitness lopta - vježbe za mršavljenje
Vježba na lopti za trudniceVježba na lopti za trudnice
Fitball mršavljenjeFitball mršavljenje
» » » Vježbe na lopti