Pravilnom ishranom

ispravna dijeta

Mi smo navikli na činjenicu da je potrebno da se doručak ujutro, jedva otvarajući oči (mnogi rade, iako doručak se ne sviđa). Mi smo također uspješno navikli na činjenicu da je nakon "prvog" potrebno je jesti "drugi" (kao što je nakon takvog "ručak" da se vrati na radno mjesto i efikasno plug - se ne raspravlja). Pa, ja imam slatko u večernjim satima da se opuste - tu naviku možemo lako zamisliti sebe zasadio.

Postavlja se pitanje - gdje, zar ne? Ono što je dobro, a ono što je u osnovi štetan i kako da se sazna istina? Nećemo zalaziti u tako duboku, filozofske spekulacije - hajde da preciznije govoriti o hrani, o režimu ispravan vlast bez patetike.

Koliko puta?

Znamo iz djetinjstva da je ispravan dobra ishrana - to je doručak, ručak i večera. Kasnije, mnogi su se i grickalice dodao, a drugi odveo doručak i ručak (u ime gubitka težine, naravno). U stvari, većina nutricionista, ipak sklon vjerovati da jela treba biti oko pet - doručak, ručak, večera, popodnevni snack, večera. Osim toga, u jednakim razmacima - za 2-3 sata.

kalorija jela

Zdrava i pravilna ishrana podrazumeva prilagođenost normi, pravila higijene hrane. Porcije su konzumira u toku dana treba da odgovaraju njihovoj nameni:

  • doručak (prva i druga) - 25% od dijeta, prvi bi se trebao sastojati od sporog ugljikohidrata i proteina, ručak - dio vlakana.
  • Ručak - 35%, dozvoljena deo masti, osnovna dnevna doza proteina i ugljikohidrata za spore probave;
  • ručak - 15%, slatko mogu uživati ​​u desert, a mršavljenje voće i jogurt dio;
  • Večera - 25%, dugoročne asimilacije proteina je najbolje, švapski sir, (Za će noć račun aktivno apsorbira kalcij, početi proces regeneracije i sagorijevanje masti).

Idealnu količinu vremena provedenog na obrok - to je oko 20-30 minuta. To je koliko vremena je potrebno za pojavu osjećaja sitosti i kvalitetu žvakanja proizvoda.

Video: Lekcija 5: Pravilna prehrana i spavanje

Video: Pravilna ishrana reguliše težina i produžava život. Konsultacije? [email protected]

Video: Kako napraviti dijeta za mršavljenje ili debljanje? https://okaybeauty.ru/

Video: Pravilna ishrana. Hrana za pravilnu ishranu.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani
Povrća dijeta za mršavljenje - meniPovrća dijeta za mršavljenje - meni
Švedske dijetaŠvedske dijeta
Francuzi dijeta za mršavljenje: funkcije, izbornike, recenzijeFrancuzi dijeta za mršavljenje: funkcije, izbornike, recenzije
Dijeta na kiseli kupusDijeta na kiseli kupus
Grah dijetaGrah dijeta
Dijeta "Večera minus"Dijeta "Večera minus"
Bean dijeta za mršavljenjeBean dijeta za mršavljenje
Dijeta za jetru - meni za svaki danDijeta za jetru - meni za svaki dan
Visoko proteinska dijetaVisoko proteinska dijeta
Dijeta 6 latica - IzbornikDijeta 6 latica - Izbornik
» » » Pravilnom ishranom